de
Croatian
hr

O klubu

Klub praktičnog streljaštva PSC Reful (Practical Shooting Club Reful) osnovan je 2003. godine od grupe renomiranih riječkih strijelaca i entuzijasta, prekaljenih višegodišnjim iskustvom u disciplinama klasičnog streljaštva.

U periodu nakon osnutka, uslijedila je faza mirovanja, ponajviše radi nedostatka adekvatnog strelišta, odnosno poligona za ovakav specifičan i zahtjevan tip streljaštva.

Međutim, inicijative nije nedostajalo, i s vremenom rješenje se pronašlo. Na neiskorištenom djelu streljane na Drenovi, vlastitim sredstvima i volonterskim radom, uspjeli smo urediti nasipe, i formirati poligon za praktično streljaštvo te opremiti nekoliko boxova.Time smo stvorili PRVI civilni poligon za praktično streljaštvo za građane u Primorsko goranskoj županiji

Zatim smo započeli  sa zahtjevnim tečajevima sigurnosti u teoretskom i praktičnom dijelu za sve članove. I onda smo krenuli!

Diligentia – Vis – Celeritas

Pokreni video

Od osnutka do danas, natjecatelji kluba sudjeluju na brojnim natjecanjima u disciplinama praktičnog streljaštva, ali i organiziraju na natjecanja na matičnoj streljani “Vladimir Gortan”, na Drenovi, u Rijeci, na svom poligonu.

2019 godine nastupa stanka u radu na domaćem terenu zbog privremenog zatvaranja matične streljane na Drenovi, međutim ovo ne zaustavlja članove kluba da se natječu pri mnogim međunarodnim natjecanjima, odnose medalje i pehare, a o čemu redovno izještavaju dnevni portali.

2021. potpisujemo ugovor s ministarstvom obrane za korištenje strelišta Kovačevo kraj Rijeke, te ponovo nastavljamo s našim aktivnostima.

2022. potpisujemo ugovor za korištenje streljane Vojsko s partnerskim klubom SK Kvarner, gdje organiziramo klupsku ligu “Steel Challenge” 2022 godine, kao i steel challenge treninge.

Klub PSC Reful učlanjen je u sljedeće saveze: Hrvatski Savez Akcionog Streljaštva (HSAS),  u Hrvatski Savez Praktičnog Streljaštva (HSPS) te u koordinaciju udruga Hrvatski Savez Dalekometnog Streljaštva (HSDS).

Klub djeluje u tri sekcije:

Praktično streljaštvo

(IDPA, IPSC)

Dalekometno streljaštvo

(F class, N klasa, i srodne discipline)

Pump action shotgun

(Steel challenge)